Υποτροφίες Ρουμανίας σε Έλληνες πολίτες για θερινά µαθήµατα ρουμανικής γλώσσας και πολιτισμού θέρους 2022.

Το Υπουργείο Παιδείας της Ρουμανίας, διοργανώνει, σε συνεργασία µε τα Πανεπιστήμια “Alexandru loan Cuza” του Ιασίου και “West University” της Τιµισοάρας, θερινά µαθήµατα ρουμανικής γλώσσας, λογοτεχνίας, ιστορίας Kat πολιτισμού. Τα μαθήματα θα διεξαχθούν τον Ιούλιο 2022.

Διατίθενται τρεις (3) υποτροφίες σεΈλληνες πολίτες για την παρακολούθηση τους.

Οι εν λόγω υποτροφίες καλύπτουν έξοδα διαµονής, διατροφής καθώς και τυχόν πολιτιστικό πρόγραμμα, εξαιρουμένων των εκδρομών και επισκέψεων.

Περισσότερες λεπτομέρειες για το πρόγραµµα των μαθημάτων, καθώς και τα απαιτούμενα δικαιολογητικά περιλαμβάνονται στη ρηματική διακοίνωση.

Οι αιτήσεις µε τα απαιτούμενα αναγραφόµενα δικαιολογητικά πρέπει να αποσταλούν ηλεκτρονικά µέχρι και την Πέμπτη 09-06-2022 στην ακόλουθη διεύθυνση του τμήματος Φοιτητικών Θεμάτων και Υποτροφιών του υπουργείου Παιδείας: foitmer.yp@minedu.gov.gr

9 Ιούν 2022