Το 8ο Πανελλήνιο Συνέδριο Συμβουλευτικής Ψυχολογίας & 3ο Πανελλήνιο Συνέδριο Θετικής Ψυχολογίας θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα στις 9-12 Νοεμβρίου 2023 με κεντρικό θέμα «Συναντήσεις. Αφηγήσεις. Προκλήσεις». Το συνέδριο διοργανώνεται από τα Τμήματα Ψυχολογίας του Παντείου Πανεπιστημίου και του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με του Κλάδους Συμβουλευτικής και Θετικής Ψυχολογίας της Ελληνικής Ψυχολογικής Εταιρείας (ΕΛ.Ψ.Ε.).

Το Συνέδριο είναι αφιερωμένο στη μνήμη, το έργο και την προσφορά του καθηγητή Αναστάσιου Σταλίκα.

Το πρόγραμμα του συνεδρίου είναι πλούσιο σε επιστημονικές εργασίες, προσκεκλημένα συμπόσια, εργαστήρια και διακεκριμένους προσκεκλημένους ομιλητές και ομιλήτριες.

Για να κάνετε την εγγραφή σας πατήστε εδώ.

Περισσότερες πληροφορίες για τη διοργάνωση, και το πρόγραμμα μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα https://www.counselpositive2023.gr/