ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ/ΤΙΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΣΤ´ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

Ενημερώνονται οι φοιτητές/τριες οι οποίοι/ες θα παρακολουθήσουν τα μαθήματα του ΣΤ´ εξαμήνου, ότι κατά το επόμενο ακαδημαϊκό έτος (2024-2025) θα προσφερθεί ως κατ’ επιλογήν υποχρεωτικό το μάθημα της πτυχιακής εργασίας, όπως αυτό εγκρίθηκε στην αναμόρφωση του ΠΠΣ. Όσοι και όσες ενδιαφέρονται να αναλάβουν πτυχιακή εργασία θα πρέπει να γνωρίζουν τα παρακάτω:

α) είναι αναρτημένα στην ιστοσελίδα όλα τα έντυπα που είναι απαραίτητο να συμβουλευτούν (δηλαδή, ο Κανονισμός της πτυχιακής εργασίας καθώς και τα σχετικά Περιγράμματα των μαθημάτων Πτυχιακή Ι και Πτυχιακή ΙΙ και

β) είναι υποχρεωτική η παρακολούθηση του μαθήματος «ΨΥΕ023  ΣΥΓΓΡΑΦΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ»,  το οποίο προσφέρεται στο Δ΄ εξάμηνο σπουδών για όσους/ες εισήχθησαν έως και το 2022. Θα δίνεται η δυνατότητα στους/στις φοιτητές/τριες του ΣΤ΄ εξαμήνου που δεν το είχαν επιλέξει στο Δ΄ εξάμηνο και ενδιαφέρονται για πτυχιακή εργασία να το δηλώσουν όταν ανοίξουν οι δηλώσεις για το εαρινό εξάμηνο.