Οδηγίες και διευκρινίσεις για την τελετή της Ορκωμοσίας

Παρακαλούμε όπως αναγνώσετε προσεκτικά τις οδηγίες και διευκρινίσεις για την τελετή της ορκωμοσίας, η οποία έχει προγραμματισθεί για την Παρασκευή 29 Ιουλίου 2022. Η τήρηση του αναφερόμενου χρονοδιαγράμματος για κάθε Τμήμα Αποφοίτων είναι σημαντική για την ομαλή διεξαγωγή της διαδικασίας.

Α. 1ο Τμήμα [από Α-Κ]:

Η ώρα ορκωμοσίας είναι στις 10.00 και συμμετέχουν οι απόφοιτοι με επώνυμο από Α έως και Κ.

Οι συμμετέχοντες στο 1ο Τμήμα οφείλουν να βρίσκονται στη Γραμματεία του Τμήματος στις 8.30 για την υπογραφή των απαραίτητων εγγράφων.

Στις 9.15 οι υποψήφιοι πτυχιούχοι είναι απαραίτητο να μεταβούν στην Αίθουσα «Γεώργιος Μυλωνάς» προκειμένου, με την επίδειξη της αστυνομικής τους ταυτότητας, να παραλάβουν την τήβεννο του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, με την οποία, σύμφωνα με το ενδυματολογικό πρωτόκολλο, ενδύονται για να συμμετάσχουν στην τελετή της ορκωμοσίας.

Β. 2ο Τμήμα [από Λ-Ω]:

Η ώρα ορκωμοσίας είναι στις 12.00 και συμμετέχουν οι απόφοιτοι με επώνυμο από Λ έως και Ω.

Οι συμμετέχοντες στο 2ο Τμήμα οφείλουν να βρίσκονται στη Γραμματεία του Τμήματος στις 10.30 για την υπογραφή των απαραίτητων εγγράφων.

Στις 11.15 οι υποψήφιοι πτυχιούχοι είναι απαραίτητο να μεταβούν στην Αίθουσα «Γεώργιος Μυλωνάς» προκειμένου, με την επίδειξη της αστυνομικής τους ταυτότητας, να παραλάβουν την τήβεννο του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, με την οποία, σύμφωνα με το ενδυματολογικό πρωτόκολλο, ενδύονται για να συμμετάσχουν στην τελετή της ορκωμοσίας.

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ:

• Ο αριθμός των συνοδών των αποφοίτων που θα ορκιστούν είναι δύο (2) άτομα ανά απόφοιτο, σύμφωνα με την ομόφωνη απόφαση του Πρυτανικού Συμβουλίου του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (αρ. συν. 1736/5-7-2022), λαμβάνοντας υπόψη την επιδημιολογική εικόνα που επικρατεί εξαιτίας της έξαρσης θετικών κρουσμάτων COVID 19 και προκειμένου να διασφαλιστεί η δημόσια υγεία.
  • Η χρήση προστατευτικής μάσκας είναι υποχρεωτική για όλους τους συμμετέχοντες και παρευρισκόμενους καθ’ όλη τη διάρκεια της τελετής αποφοίτησης.
  • Επισκέπτες που ΔΕΝ πληρούν τις ανωτέρω προϋποθέσεις ΔΕΝ θα εισέλθουν στην Αίθουσα Τελετών «Γ. Μυλωνάς».

29 Ιούλ 2022