Rendez-vous Campus France: Προετοιμασία για τη ζωή και τις σπουδές στη Γαλλία

Σας προσκαλούμε να παρακολουθήσετε το Rendez-vous Campus France της Τετάρτης 29 Ιουνίου στις 5 μ.μ με θέμα: Προετοιμασία για τη ζωή και τις σπουδές στη Γαλλία

Τα βασικά σημεία της διάλεξης θα είναι: Η καθημερινή ζωή στη Γαλλία (Φοιτητική κατοικία, οι απαραίτητες διαδικασίες …) και η πανεπιστημιακή ζωή  (Οργάνωση των σπουδών, μεθοδολογία, αξιολόγηση….)

Όπως σε όλες τις διαλέξεις Campus France , ο λόγος θα δοθεί  και στους Έλληνες φοιτητές που έχουν ήδη ζήσει την εμπειρία των  σπουδών στη Γαλλία και είναι πρόθυμοι να την μοιραστούν με το κοινό.

Θα σας δοθεί η δυνατότητα να θέσετε ερωτήσεις μέσω του συνδέσμου

Η διάλεξη θα λάβει μέρος στο Γαλλικό Ινστιτούτο Ελλάδος και θα μεταδίδεται ταυτόχρονα στη Facebook σελίδα του Γαλλικού Ινστιτούτου Ελλάδος

Η ίδια διάλεξη θα μεταδοθεί ταυτόχρονα και στο Γαλλικό Ινστιτούτο Θεσσαλονίκης στην αίθουσα Nehama

Θα έχετε τη δυνατότητα να θέσετε απευθείας  τις ερωτήσεις σας στους ειδικούς των σπουδών στη Γαλλία επί τόπου.

Για περισσότερες πληροφορίες

cperretto@ift.gr