ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ: Υποβολή αιτήσεων για συμμετοχή στην τελετή ορκωμοσίας

Οι φοιτητές/τριες που πληρούν τις προϋποθέσεις για τη λήψη πτυχίου και επιθυμούν να συμμετέχουν στην ορκωμοσία του Τμήματος στις 25 Απριλίου 2024, παρακαλούνται όπως συμπληρώσουν τη σχετική φόρμα στο google forms:

Περίοδος αιτήσεων για ορκωμοσία: Από 8-3-2024 έως και 25-3-2024.

Για πιθανές διευκρινίσεις μπορείτε να αποστέλλετε σχετικό mail στη Γραμματεία του Τμήματος (grampsych@uoi.gr).

Σημειώσεις:

• Εάν δεν δίνεται η δυνατότητα άμεσης πρόσβασης πατώντας το σχετικό link, μπορείτε να αντιγράψετε τον σύνδεσμο και να κάνετε επικόλληση στη γραμμή διευθύνσεων μιας νέας ιστοσελίδας.
  • Όσοι/ες φοιτητές/τριες  διέμεναν ή διαμένουν στις Φοιτητικές Κατοικίες του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, πριν τη συμπλήρωση της αίτησης για ορκωμοσία είναι αναγκαίο να απευθυνθούν στην υπηρεσία Φοιτητικής Μέριμνας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (merimna@uoi.gr) προκειμένου να λάβουν βεβαίωση του αρμοδίου Τμήματος της Διεύθυνσης Φοιτητικής Μέριμνας για τη μη ύπαρξη οικονομικών εκκρεμοτήτων με τις φοιτητικές κατοικίες, σύμφωνα με όσα ορίζονται στην παράγραφο 7 του άρθρου 8 του αναθεωρημένου Κανονισμού Λειτουργίας Φοιτητικών Κατοικιών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων από τον Ιούλιο 2023 (kanonismos-leitoyrgias-foititikon-katoikion-pi-2023.pdf (uoi.gr). Η συγκριμένη βεβαίωση επισυνάπτεται στο σχετικό πεδίο της αίτησης για ορκωμοσία.
  • Στην ηλεκτρονική αίτηση για ορκωμοσία στο σχετικό link του google forms επισυνάπτεται και αρχείο PDF της αστυνομικής ταυτότητας (και των δύο όψεων), το οποίο είναι αναγκαίο να το έχετε έτοιμο, ώστε να το επισυνάψετε στο απαιτούμενο πεδίο.
  • Μετά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων θα ελεγχθούν οι αιτήσεις, τα συνημμένα δικαιολογητικά, καθώς και οι ηλεκτρονικές καρτέλες των φοιτητών/τριών και ακολούθως θα αναρτηθεί πίνακας των ανακηρυχθέντων/εισών για ορκωμοσία, ώστε να επιβεβαιωθεί η συμμετοχή των ενδιαφερομένων στην τελετή της ορκωμοσίας.
  • Η ακριβής ώρα της ορκωμοσίας και σχετικές οδηγίες, θα ανακοινωθούν μετά την επιβεβαίωση των ανακηρυχθέντων/εισών στην ορκωμοσία.

25 Μαρ 2024