ΟΡΚΩΜOΣΙΑ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ: Οδηγίες και διευκρινίσεις

Παρακαλούνται οι φοιτητές/τριες του Τμήματος Ψυχολογίας που πρόκειται να ορκισθούν στην προγραμματισμένη ορκωμοσία (9-12-2022), να ελέγξουν στον συνημμένο πίνακα των ανακηρυχθέντων/εισών πτυχιούχων εάν συμπεριλαμβάνονται βάσει του Αριθμού Μητρώου τους (ΑΜ).

Όσοι/ες φοιτητές/τριες έχουν υποβάλει αίτηση για ορκωμοσία και δεν βλέπουν τον ΑΜ τους στον σχετικό πίνακα, παρακαλούνται να επικοινωνήσουν άμεσα με τη Γραμματεία του Τμήματος (grampsych@uoi.gr).

Επιπλέον, όσοι/ες φοιτητές/τριες δεν μπορούν να παραστούν στην τελετή της ορκωμοσίας, είναι απαραίτητο να ενημερώσουν εγγράφως τη Γραμματεία του Τμήματος, ώστε να συμμετάσχουν στην επόμενη ορκωμοσία που θα προγραμματισθεί την άνοιξη, μετά το πέρας της εξεταστικής του χειμερινού εξαμήνου.

Παρακαλούμε όπως αναγνώσετε προσεκτικά τις οδηγίες και διευκρινίσεις για την τελετή της ορκωμοσίας, η οποία έχει προγραμματισθεί για την Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου 2022. Η τήρηση του αναφερόμενου χρονοδιαγράμματος για κάθε Τμήμα Φοιτητών είναι σημαντική για την ομαλή διεξαγωγή της διαδικασίας.

Η τελετή ορκωμοσίας του Τμήματος Ψυχολογίας της Σχολής Κοινωνικών Επιστημών θα διεξαχθεί την Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου 2022 , στην Αίθουσα Τελετών «Γεώργιος Μυλωνάς».

Οι απόφοιτοι θα συμμετέχουν στην τελετή ως ακολούθως:

Α. 1ο Τμήμα [από Α έως και Μ(ανουηλίδου)]:

Η ώρα ορκωμοσίας είναι στις 10.00 και συμμετέχουν οι απόφοιτοι με επώνυμο από Α έως και Μ(ανουηλίδου).

Οι συμμετέχοντες στο 1ο Τμήμα οφείλουν να βρίσκονται στη Γραμματεία του Τμήματος στις 9.00 για την υπογραφή των απαραίτητων εγγράφων.
Στις 9.30 οι υποψήφιοι πτυχιούχοι είναι απαραίτητο να μεταβούν στην τηβεννοθήκη που βρίσκεται στον χώρο της Αίθουσας «Γεώργιος Μυλωνάς» προκειμένου, με την επίδειξη της αστυνομικής τους ταυτότητας, να παραλάβουν την τήβεννο του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, με την οποία, σύμφωνα με το ενδυματολογικό πρωτόκολλο, ενδύονται για να συμμετάσχουν στην τελετή της ορκωμοσίας.

Β. 2ο Τμήμα [από Μ(αυρογονάτου) έως και Ω]:

Η ώρα ορκωμοσίας είναι στις 11.30 και συμμετέχουν οι απόφοιτοι με επώνυμο από Μ(αυρογονάτου) έως και Ω.

Οι συμμετέχοντες στο 2ο Τμήμα οφείλουν να βρίσκονται στη Γραμματεία του Τμήματος στις 10.30 για την υπογραφή των απαραίτητων εγγράφων.
Στις 11.00 οι υποψήφιοι πτυχιούχοι είναι απαραίτητο να μεταβούν στην τηβεννοθήκη που βρίσκεται στον χώρο της Αίθουσας «Γεώργιος Μυλωνάς»  προκειμένου, με την επίδειξη της αστυνομικής τους ταυτότητας, να παραλάβουν την τήβεννο του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, με την οποία, σύμφωνα με το ενδυματολογικό πρωτόκολλο, ενδύονται για να συμμετάσχουν στην τελετή της ορκωμοσίας.

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΕΙΣ:

• Για κάθε τελειόφοιτο που θα συμμετέχει στην τελετή της ορκωμοσίας επιτρέπεται η προσέλευση στην αίθουσα έως ΔΥΟ συνοδών. Παρακαλείσθε να αποστείλετε mail στη Γραμματεία του Τμήματος (grampsych@uoi.gr) δηλώνοντας τα στοιχεία (ονοματεπώνυμο) των συνοδών σας.
  • Η χρήση της προστατευτικής μάσκας είναι απαραίτητη για όλους τους συμμετέχοντες και παρευρισκόμενους στην τελετή τόσο κατά την είσοδο, όσο και καθ’ όλη τη διάρκεια παραμονής τους στον χώρο διεξαγωγής της τελετής.