ΟΡΚΩΜOΣΙΑ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ [5-5-2023]: Οδηγίες και διευκρινίσεις

Παρακαλούνται οι φοιτητές/τριες του Τμήματος Ψυχολογίας που πρόκειται να ορκισθούν στην προγραμματισμένη ορκωμοσία (5-5-2023) να ελέγξουν στον συνημμένο πίνακα των ανακηρυχθέντων/εισών πτυχιούχων εάν συμπεριλαμβάνονται βάσει του Αριθμού Μητρώου τους (ΑΜ).

Όσοι/ες φοιτητές/τριες έχουν υποβάλει αίτηση για ορκωμοσία και διαπιστώνουν ότι δεν υπάρχει ο ΑΜ τους στον σχετικό πίνακα, παρακαλούνται να επικοινωνήσουν άμεσα με τη Γραμματεία του Τμήματος (grampsych@uoi.gr).

Επιπλέον, όσοι/ες φοιτητές/τριες δεν μπορούν να παραστούν στην τελετή της ορκωμοσίας, είναι απαραίτητο να ενημερώσουν εγγράφως με υπεύθυνη δήλωση τη Γραμματεία του Τμήματος, ώστε να συμμετάσχουν στην επόμενη ορκωμοσία που θα προγραμματισθεί τον Ιούλιο, μετά το πέρας της εξεταστικής του Ιουνίου.

**************************************************************************************************************************************************************************************

Παρακαλούμε όπως αναγνώσετε προσεκτικά τις οδηγίες και διευκρινίσεις για την τελετή της ορκωμοσίας, η οποία έχει προγραμματισθεί για την Παρασκευή 5 Μαΐου 2023. Η τήρηση του αναφερόμενου χρονοδιαγράμματος για κάθε Τμήμα Φοιτητών είναι σημαντική για την ομαλή διεξαγωγή της διαδικασίας.

Η τελετή ορκωμοσίας του Τμήματος Ψυχολογίας της Σχολής Κοινωνικών Επιστημών θα διεξαχθεί την Παρασκευή 5 Μαΐου 2023, στην Αίθουσα Τελετών «Γεώργιος Μυλωνάς».

Οι απόφοιτοι θα συμμετέχουν στην τελετή ως ακολούθως:

Α. 1ο Τμήμα [από Α έως και Λ]:

Η ώρα ορκωμοσίας είναι στις 10.00 και συμμετέχουν οι απόφοιτοι με επώνυμο από Α έως και Λ.

Οι συμμετέχοντες στο 1ο Τμήμα οφείλουν να βρίσκονται στη Γραμματεία του Τμήματος στις 9.00 για την υπογραφή των απαραίτητων εγγράφων.
Στις 9.30 οι υποψήφιοι πτυχιούχοι είναι απαραίτητο να μεταβούν στην τηβεννοθήκη που βρίσκεται στον χώρο της Αίθουσας «Γεώργιος Μυλωνάς» προκειμένου, με την επίδειξη της αστυνομικής τους ταυτότητας, να παραλάβουν την τήβεννο του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, με την οποία, σύμφωνα με το ενδυματολογικό πρωτόκολλο, ενδύονται για να συμμετάσχουν στην τελετή της ορκωμοσίας.

Β. 2ο Τμήμα [από Μ έως και Ω]:

Η ώρα ορκωμοσίας είναι στις 11.15 και συμμετέχουν οι απόφοιτοι με επώνυμο από Μ έως και Ω.

Οι συμμετέχοντες στο 2ο Τμήμα οφείλουν να βρίσκονται στη Γραμματεία του Τμήματος στις 10.15 για την υπογραφή των απαραίτητων εγγράφων.
Στις 10.45 οι υποψήφιοι πτυχιούχοι είναι απαραίτητο να μεταβούν στην τηβεννοθήκη που βρίσκεται στον χώρο της Αίθουσας «Γεώργιος Μυλωνάς»  προκειμένου, με την επίδειξη της αστυνομικής τους ταυτότητας, να παραλάβουν την τήβεννο του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, με την οποία, σύμφωνα με το ενδυματολογικό πρωτόκολλο, ενδύονται για να συμμετάσχουν στην τελετή της ορκωμοσίας.