Ημερομηνίες δήλωσης και παραλαβής συγγραμμάτων για το εαρινό εξάμηνο 2022-2023
Σας ενημερώνουμε ότι οι δηλώσεις των συγγραμμάτων για το εαρινό εξάμηνο 2022-2023 στην πλατφόρμα του ΕΥΔΟΞΟΥ δύνανται να πραγματοποιηθούν έως την 5η Μαΐου 2023.
Καταληκτική ημερομηνία παραλαβής των συγγραμμάτων ορίζεται η 19η Μαΐου 2023.
Οι δικαιούχοι θα πρέπει να συμμορφωθούν με τις ως άνω ημερομηνίες, καθώς διαφορετικά δεν θα έχουν τη δυνατότητα να πάρουν συγγράμματα για όσα μαθήματα έχουν δηλώσει το εαρινό εξάμηνο 2022-2023.
Υπενθυμίζεται ότι:
  • Οι φοιτητές/φοιτήτριες υποχρεούνται να έχουν πρώτα πραγματοποιήσει δήλωση μαθημάτων στην ηλεκτρονική υπηρεσία της Γραμματείας του Τμήματος και στη συνέχεια να δηλώσουν και να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα που έχουν συμπεριλάβει στη δήλωση μαθημάτων τους.
  • Κατ΄εφαρμογή του άρθρου 65 του Ν. 4386/2016 (ΦΕΚ 83/τ.Α΄/11.05.2016), δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα όσοι φοιτητές/φοιτήτριες παρακολουθούν Πρόγραμμα Σπουδών για τη λήψη δεύτερου πτυχίου.
  • Βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας, οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών, όσο και αυτοί που είναι ήδη κάτοχοι δεύτερου πτυχίου προπτυχιακών σπουδών δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.