Πρόγραµµα Αριστείας για Μεταπτυχιακές ἡ Διδακτορικές Υποτροφίες του Ιδρύματος Σταύρου Νιάρχου για το Πανεπιστήµιο “McGill” στο Μόντρεαλ του Καναδά

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων και το Γ ενικό Προξενείο της Ελλάδας στο Μόντρεαλ του Καναδά ενημερώνουν για το Πρόγραµµα Αριστείας του ἱδρύματος Σταύρος Νιάρχος για Μεταπτυχιακές ἡ Διδακτορικές Υποτροφίες (Stavros S. Niarchos Foundation Fellowships for Excellence in Graduate Education) oto Πανεπιστήµιο ΜακΓκίλ (McGill University).

Οι υποτροφίες απευθύνονται κατεξοχήν σε Ἐλληνες/νίδες αποφοίτους πρώτου κύκλου σπουδών και καλύπτουν για ένα χρόνο δίδακτρα και τουλάχιστον 15.000€/έτος για έξοδα διαβίωσης.

Αναλυτικές πληροφορίες: https://www.mcgill.ca/gps/funding/international-student-postdoctoral-funding-opportunities/international/stavros-s-niarchos και στο συνημμένο αρχείο εδώ

15 Μαρ 2023